පුංචි ඡන්දය පෙබරවාරි 17වන දින හෝ ඊට පෙර

පළාත් පාලන මැතිවරණය පෙබරවාරි මස 17 වන දින හෝ ඊට පෙර පැවැත්විය හැකි බව මැතිවරණ කොමසමේ සභාපති මහින්ද දේශප්‍රිය මහතා පවසයි. ඒ මහතා අද (04) කොළඹ පැවති මාධ්‍ය හමුවකට එක්වෙමින් මේ බව කියා සිටියේය. ඡන්ද විමසීමේ දිනය ඉරිදා දිනයක් නොවන රජයේ නිවාඩු දිනයක් ද නොවන දිනයක පැවත්වීමට කටයුතු යොදන බව ද මහින්ද දේශප්‍රිය මහතා වැඩිදුරටත් පැවසීය.

සභා 97 පැවති මුද්‍රණ දෝශ හේතුවෙන් නැවත වතාවත් එම සභා ගැසට් කිරීමට සිදු වු අතර එය පසුගිය දෙසැම්බර් 2 වන දින ජනාධිපතිවරයාගේ අත්සනින් යුතුව නැවත ගැසට් කළ බවත් ඒ අනුව අද වන විට පළාත් සභා 248 ම නාමයෝජනා නිකුත් කිරීමට කිසිදු බාධාවක් නොමැති බවද ඒ මහතා සඳහන් කළේය.

නාමයෝජනා බාර දුන් පසු මැතිවරණයට දින 75ක කාලයක් පවතින අතර එම කාලයේ දී විභාග අපේක්ෂකයින්ට කිසිදු හානියක් නොවන ලෙස කටයුතු සිදුවිය යුතු අතර රථ හා මහජන පෙළපාලි හා මහජන රැළි සඳහා කිසිදු අනුමැතියක් නොමැති බවත්, එම නීති උල්ලංඝණය කරන පුද්ගලයින්ට දැඩි නීති ක්‍රියාත්මක කරන අතර උපරිම පොලිස් බලතළ ක්‍රියාකර වන ලෙස ද උපදෙස් ලබා දී ඇති බව ද දේශප්‍රිය මහතා කියා සිටියේය.