ඇමෙරිකාවේ ටෙක්සාස්හි දේවස්ථානයක වෙඩිතැබීමකින් 27ක් මරුට

ඇමෙරිකාවේ ටෙක්සාස් ප්‍රාන්තයේ දේවස්ථානයක් ඉරිදා දේව මෙහෙය අතරේ තුවක්කුකරුවෙකු එල්ල කළ වෙඩි ප්‍රහාරයකින් අවම තරමින් පුද්ගලයින් 27 පිරිසක් මියගියහ. එම ප්‍රහාරය එල්ල වුනේ ටෙක්සාස් හි කුඩා නගරයක් වන සදර්ලන්ඩ් ස්ප්‍රිංස්හි බැප්ටිස්ට් දේවස්ථානයකටය. එහි වේලාවෙන් ඉරිදා උදෑසන 11.30 ට එහි ඇතුළුව ප්‍රහාරය එල්ල කළ තුවක්කුකරු ද පසුව මරා දමනු ලැබිණි.

“විස්තර හරියටම පැහැදිලි නැහැ. ඒත් 27 දෙනෙක් මියගොස් තවත් 20, 25ට වැඩි ගණනක් තුවාල ලබා තිබෙනවා.” යැයි පොලිසි නිලධාරී කණිෂ්ඨඇල්බර්ට් ගමෙස් පැවසීය.

ටෙක්සාස් වෙඩිතැබීමෙන් රැසක් මරුට

සාමාන්‍යයෙන් 50 දෙනෙකු පමණ දේව මෙහෙයට එක්වන බව ප්‍රදේශවාසීන් පැවසීය. ප්‍රාදේශීය මාධ්‍ය ආයතන පවසන පරිදි මියගිය අය අතර කුඩා ළමයි ද වෙති.

සිද්ධිය වූ ස්ථානයට උතුරින් පිහිටි ගුවාඩලූප් ප්‍රදේශයේ ෂෙරිෆ් කාර්යාලය සීඑන්එන් සමග පැවසුවේ ඝාතකයාගේ රිය පසුපස කෙටි හඹා යාමකින් අනතුරුව ඔහු මියගිය බවය. නමුත් පොලිසිය විසින් ඔහු මරාදමන ලද්දේද නැතිනම් ඔහුම සියදිවිප්‍රකාශකයා සඳහන් කළේය. නසාගත්තේද යන්න පැහැදිලි නැති බව එම ප්‍රකාශකයා සඳහන් කළේය.