රවිරාජ් නඩුව යළි විභාගයට ගන්නැයි බිරිදගෙන් පෙත්සමක්

පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී නඩරාජා රවිරාජ් ඝාතන නඩුවේ විත්තිකරුවන් නිදොස්කොට නිදහස් කරමින් දෙන ලද ජූරි සභා තීන්දුව බලරහිත කර ජූරි සභාවක් රහිතව එම නඩුව නැවත විභාග කරන ලෙස නියෝග කරන්නැයි ඉල්ලා අභියාචනාධිකරණයට ඊයේ (10) අභියාචන පෙත්සමක් ගොනුකර තිබේ. ඝාතනයට ලක් වූ පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී නඩරාජා රවිරාජ් මහතාගේ බිරිය වන ශෂිකලා රවිරාජ් මහත්මිය විසින් මේ පෙත්සම ගොනුකර ඇත.

අදාළ ජූරි සභා නඩු තීන්දුව නිසා අගතියටපත් පාර්ශ්වය ලෙස මේ පෙත්සම ගොනුකර තිබේ.

එම නඩුවේ දී විත්තිකරුවන්ට එරෙහිව තිබූ චෝදනා ඔප්පු කිරීමට ප්‍රමාණවත් පරිදි සාක්කි ඉදිරිපත් වූ නමුත් ඒවා නොසලකා හරිමින් ජූරි සභාව විසින් විත්තිකරුවන් නිදොස්කොට නිදහස් කර හරින ලද බව පෙත්සමෙහි දැක්වේ.

ඉකුත් 2006 වසරේ නොවැම්බර් මස 10 දින පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී නඩරාජා රවිරාජ් මහතා ඝාතනය කරන ලද අතර, ඒ සම්බන්ධයෙන් විත්තිකරුවන් හයදෙනකුට එරෙහිව නීතිපතිවරයා විසින් 2016 වසරේ ජූලි මස 20 වැනි දා මහාධිකරණය හමුවෙහි නඩු පවරා ඇත. පලනිසාමි සුරේෂ් හෙවත් සාමී, හෙට්ටිආරච්චි මුදියන්සේලාගේ ප්‍රසාද් චන්දන කුමාර හෙවත් සම්පත්, දෙල්වලගෙදර ගාමිණී සෙනෙවිරත්න, කන්කානම්ලාගේ ප්‍රදීප් චමින්ද හෙවත් වජිර, සිවකාන්තන් විවේකානන්දන් හෙවත් චරන්, ෆේබියන් රොයිස්ටන් තුසේන් මෙහි විත්තිකරුවන් වූ අතර විත්තිකරුවන් තිදෙනකු රහිතව මේ නඩු විභාගය පැවැත්විණි.